علاوه بر ورژن اروپایی خودروی مفهومی Exalt ،پژو از یک خودرو جدید در پاریس رونمایی کرد که Quartz نام دارد.به دنبال مقاله منتشر شده Onyx(دو سال پیش در پاریس ) و Exalt که در اوایل سال جدید،آخرین فرزند کانسپت و نمایشی پژو، یک کراس اوور هیبریدی نامتعارف است که می‌تواند الگو و تمرینی برای نسل آینده پژو 3008 این کمپانی نیز باشد.

این خودرو با طول 4.500mm و عرض 2.060 ،Quartz از Three کوچک تر است و برای وضوح بیشتر شاسی بلند کوپه می باشد.چراغ‌های LED آن کمی به انواع آئودی شباهت دارند. با این وجود ترکیب مناسبی با کاپوت کشیده و جلوپنجره مشبک سه‌بعدی آن دارند.هواکش‌های بزرگ سپر جلو با حاشیه قرمز رنگ نیز جلوه‌ای جذاب به کوارتز بخشیده‌اند. چرخ‌های بسیار بزرگ 23 اینچی با رینگ‌های مشکی پیچیده و خطوط قرمز رنگ و تایرهایی بسیار عجیب و خاص، قسمت دیگری از وظیفه جلب‌توجه را بر عهده می‌گیرند.Peugeot-QUARTZ-concept-5

خودرو های مفهومی جدید پژو دارای مواد با مصارف جالب در داخل و خارج میباشند.همچنین بر روی سطح خارجی این خودرو قسمتهای قرمز رنگ اضافه شده است،در حالی که جنس روکش داخلی درب ها از کامپوزیت یک پارچه ،با پا رکابی به رنگ قرمز تشکیل شده است.

Peugeot-Quartz-Concept-10-500x276

در داخل کابین با فضایی مدرن، کنترل‌هایی مینیمال و سبکی هیجان‌انگیز روبرو می‌شویم. فرمان تقریباً به شکل مربع درآمده است. چهار صندلی انفرادی اسپرت با حاشیه‌های دربرگیرنده کامل و مسابقه‌ای و کنترل‌های برقی صندلی در قسمت میانی نشیمن‌گاه، نشان از چیرگی تفکر اسپرت در طراحی این فضا دارند. آلومینیوم برس خورده مشکی‌رنگ، فیبر کربن و حاشیه‌های قرمز رنگ درخشان، جلوه‌ای بی‌نظیر در داخل اتاق این خودرو ایجاد کرده‌اند. قسمت‌هایی از کابین و کنسول وسط با سنگ آتش‌فشانی بازالت ساخته شده است. استفاده از نساجی دیجیتال سه‌بعدی با کمک الیاف پلی‌استر بازیافتی از بطری‌های آب پلاستیکی نیز برای اولین بار روی این خودرو اعمال گردیده است. نشستن پشت فرمان احساسی همانند نشستن در کاکپیت یک هواپیمای جنگنده مدرن را القا می‌کند.

Peugeot-QUARTZ-concept-1

پیشرانه هیبریدی کوارتز از یک موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر توربوی 270 اسبی 330 نیوتن متری و دو موتور الکتریکی 114 اسبی شکل می‌گیرد. نیروی موتور بنزینی توسط یک گیربکس 6 سرعته متعارف به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. هر کدام از دو موتور الکتریکی نیز روی یک محور قرار گرفته‌اند. بدین ترتیب این خودرو تبدیل به یک خودروی 4 چرخ محرک خواهد شد. خروجی ترکیبی نهایی پیشرانه، 498 اسب بخار می‌باشد. باتری‌های این خودرو به تنهایی نیز بدون مصرف قطره‌ای سوخت تا مسافت 50 کیلومتر بر ساعت را پشتیبانی خواهند کرد.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار طراحی خودرو

طراحان خودرو

Login Form