برای چهارمین دفعه از زمان اولین بار در 25 سال قبل معرفی شد(زمانی که مدلهای اسپورت کوچک Sport Small بازار را در چنگ داشت)حال خودروی جدید مزدا با نام MX-5 Miata وارد عرصه شده است.

هدف مزدا این بار بعد از مدت زیاد که بیرون از گود بوده پس گیری دوباره جوهره یک رودستر جم وجور، سبک و کم مصرف است.شایه است که MX-5 Miata خودرویی است که بیشتر توسط خانم ها خریداری شده،در حالی که آنرا برای مردان جوان در نظر داشتند.

با طول 3915mm و عرض 1730mm و ارتفاع 1235mm با فاصله بین دو محور چرخ ها 2315mm  خودروی جدیدی است به میزان قابل توجهی کوتاه تر پایین تر و پهن تر از نمونه های قبلی خود.

تصاویر گرافیکی نشان دهنده تغییرات کوچکی در MX-5 هست،در حالی آوردن آن در خط با محدوده فعلی مزدا و خیلی دور از توصیفی است که در مقاله Lozenge-based از ماشین ارائه شده است.

همین طور سطوحی که با فرم مقطع تپوگرافی به صورت خاص در سر تا سر درب موتور میباشد.دارای کمربندهای ایمنی با قوسهای با ظرافت بالا،بر جستگی بر روی چرخ ها،هنوز هم با یک کابین به شکل هیجان انگیز با شیبهایی بر روی برش های درب زیبنده میباشد.شاید فرم عقب تغییر بزرگ کرده باشد چیزی شبیه سری اول خودرو Z4 BMW،هر دو آنها از لحاظ شکل چراغ ها و فرم خطوط خروجی ماشین شبیه هستند.

تا این لحظه تنها یک تصویر از نمای داخلی موجود است،دارای یک صفحه نمایش استاده،یک تم دایره ای در محدوده زمان معین و رنگ سطوح روکش های درب که یادآور Barchetta از شرکت فیات Fiat میباشد.

وعده داده شده که یکی از خودروهای جالب در نمایشگاه موتور پاریس در ماه آینده میباشد.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
             


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار طراحی خودرو

طراحان خودرو

Login Form