فراری مدل ۴۸۸ اسپایدر را معرفی کرد. اولین رونمایی رسمی این خودرو قرار است در ماه سپتامبر و در نمایشگاه فرانکفورت آلمان انجام گیرد. به گفته کمپانی , ۴۸۸ اسپایدر قدرتمندترین خودروی HardTop (سقف سخت جمع شونده فلزی) موتور میانی فراری است که تا به حال تولید شده .

همچنین ویژگی های آیرودینامیکی ۴۸۸ اسپایدر در بین دیگر رودسترهای فراری در سطح بالاتری قرار میگیرد. در طراحی این مدل برجستگی و فرورفتگی‌های بسیاری در کناره‌ها و عقب و جلو دیده می‌شود اما خطوط به‌هیچ‌عنوان سردرگم و مأیوس‌کننده نیستند.

تصویر فراری 488 spiderفراری spider 488خودروی جدید فراری 488 اسپایدراسپویلر فعال و ورودی های مختلف روی بدنه هدف هدایت دقیق هوا را بر عهده دارند. در این مدل همچنین از مولد ورتکس استفاده شده است. مولد ورتکس از جدا شدن جریان هوا و همچنین قرار گرفتن در وضعیت واماندگی آیرودینامیکی (aerodynamic stall) جلوگیری می‌کند و در بهبود کارایی بال و سطوح کنترل نقش دارد. از این سیستم بیشتر در طراحی هواپیما ها استفاده میشود اما این بار فراری آن را به جاده آورده تا بار دیگر ثابت کند استاد بازی با باد و جریان هواست! ۴۸۸ اسپایدر از یک شاسی ساخته شده با ۱۱ آلیاژ مختلف و متنوع آلمینیومی در ترکیب با فلزهای دیگر مانند منیزیم استفاده میکند.

Ferrari_488_spider_caddesignفراری اسپایدرخودروی جدید فراریاین مواد علاوه بر بالا بردن استحکام شاسی , عملکرد آن را تا ۲۵ درصد بهبود می دهند. در مورد این رودستر HardTop باید گفت که سقف سخت آن برای باز یا جمع شدن به ۱۴ ثانیه زمان نیاز دارد. قدرت ۴۸۸ اسپایدر با برادر خود یعنی ۴۸۸ GTB کاملا یکسان است و این بدان معنیست که در اسپایدر نیز شاهد موتور توئین توربو ۳٫۹ لیتری V8 هستیم که قدرت ۶۶۰ اسب بخاری را به ارمغان می آورد. این موتور باعث میشود تا ۴۸۸ اسپایدر شتاب صفر تا صدی برای با ۳ ثانیه و برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به ۸٫۷ ثانیه زمان نیاز داشته باشد.

تصویر فراری 488 اسپایدر

ferrari 488 spider pictureهمانطور که گفته شد این مدل در IAA 2015 و در ماه سپتامبر رونمایی رسمی میشود و احتمال میرود فروش آن از اواخر سال جاری میلادی شروع شود.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

طراحان خودرو

Login Form