نخستین خودروی فرمول یک ایرانی در مشهد طراحی و ساخت ان اغاز شد.
سرپرست گروه طراحی خودرو فرمول یک کاسپین اعلام کرد: هم اینک 80 درصد از فرایند ساخت این خودرو که از ابتدای امسال آغاز شده، انجام گرفته و درصورت تخصیص اعتبار برای اتمام 20 درصد باقیمانده، این خودرو تا آذرماه رونمایی می شود.

اولین خودروی فورمول یک ایران در مشهد طراحی و ساخته شدرضا مختاری افزود: تیم فرمول یک دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با نام کاسپین از ابتدای سال 92 کار طراحی این خودرو را آغاز کرد و فروردین امسال طراحی خودرو را به پایان رساند.

او با اشاره به اینکه تمام مراحل طراحی و ساخت قطعات خودرو توسط گروه 9 نفره دانشگاه فردوسی صورت گرفته گفت: طراحی و ساخت این خودرو منحصر به فرد است.

مختاری ادامه داد: طراحی و ساخت این خودرو تاکنون 500 میلیون ریال هزینه در بر داشته که نیمی از آن توسط دانشگاه فردوسی و مابقی توسط چند اسپانسر از جمله پارک علم و فناوری خراسان رضوی و حمایت بخش خصوصی تامین شد.

سرپرست گروه طراحی خودرو فرمول یک کاسپین افزود: حداقل 200 میلیون ریال برای ساخت این خودرو نیاز است که در صورت تامین آن توسط اسپانسرها تا پایان آذرماه از آن رونمایی می شود.

او در ادامه با اشاره به کسب مقام نایب قهرمانی این تیم در مسابقات طراحی و ساخت خودرو فرمول یک دانشجویی روسیه افزود: مسابقات طراحی و ساخت خودرو فرمول دانشجویی روسیه شهریور ماه گذشته در مسکو با حضور 21 تیم از هشت کشور جهان برگزار شد که گروه طراحی خودرو فرمول یک کاسپین دانشگاه فردوسی مشهد در آن رقابتها با کسب 282 امتیاز موفق به کسب مقام نایب قهرمانی پس از تیم دانشگاه گلاسکو انگلیس شد.
سرپرست گروه طراحی خودرو فرمول یک کاسپین ادامه داد: خودروی کاسپین مطابق با استانداردهای حضور در این مسابقات طراحی شده ضمن اینکه ویژگیهای خودرو شهری را با شتاب بیشتر و درسطح بالاتری دارد.first formola mashhad

مختاری افزود: این تیم همچنین مسابقات بین المللی انگلستان و روسیه را در تیر و شهریور سال آتی پیش رو دارد.

 رضا مختاری، علی سالاری نژاد، علی خسروآبادی، کیومرث آریانا، میثم خطیبی، فرهاد باغیاری، علیرضا حجت خواه، امین فرزانه نیا و رضا شریف مقدم  اعضای تیم خودروی کاسیپین دانشگاه فردوسی مشهد هستند.


دیدگاه‌ها   

0 #1 امیرمحمد علوی 1395-06-16 13:09
من 12 سالمه و عاشق ماشین سواری و فرمول1 هستم شاید خنده دار باشه ولی دوست دارم که اگه بشه بتونم به شما و کشورم دراین زمینه کمک کنم ممنون
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار طراحی خودرو

طراحان خودرو

Login Form