خلاصه ای از مرحله چهارم نمایشگاه AutoDesignPrague طراحی خودروی پراگ در 18 سپتامبر گذشته برگزار شد.این رویداد شامل آخرین روند  طراحی خودرو و اولین نسخه نمایش طراحی جدید و مسابقه بود.

در روز پنج شنبه 18 سپتامبر چهارمین سالگرد نمایشگاه طراحی اتومبیل پراگ (Auto Design Prague) معروف به(ADP) در کتابخانه فنی ملی،پراگ برگزار شد.

Auto-Design-Prague-2014-02-720x480Auto-Design-Prague-2014-Exhibition-720x480

این رویداد با هدف نشان دادن طراحی خودرو و آخرین روند طراحی توسط شخصیت های جهانی از سراسر دنیا برگزار شد.http://caddesign.ir

همایش ها

در میان مهمانان امسال توماس اینگنلنس Thomas Ingenlath معاون ارشد رئیس طراحی،خودروهای ولوو volvo،که در سخنرانی خودر در مورد طراحی اسکاندیناوی Scandinavian و همچنین زبان طراحی جدید ولوو شامل Volvo XC90 که برتر جهان در پاریس خواهد شد،سخن گفت.Auto-Design-Prague-2014-Thomas-Ingenlath-720x480Auto-Design-Prague-2014-Julian-Thomson-720x480

سخنران دیگر که مخاطبین را مغلوب ساخت جولین توماس Julian Thomson،مدیر طراحی پیشرفته جاگوار بود.سخنرانی او "10 قاعده طراحی خودرو" ارائه اندیشه بزرگ از نکات کلیدی این عرصه بود.Auto-Design-Prague-2014-Johann-Lemercier-720x480

مطالبی دقیق و بسیار روشنگر توسط Johann Lemercier ارائه شد،که کار خود را بر روی یکی از جذاب ترین خودروهای روز شرح داد به نام سوپرکار لافراری هیبرید(hybrid Ferrari LaFerrari Supercar).

از دیگر مجریانی که مخاطبین انتظار آن را میکشیدن ارائه گرت هیلدبرند(Gert Hildebrand)طراح ارشد سابق Mini بود،که امروز سازنده برند تجاری Qoros شکل جدید از چین-اsرائیل که در راس خودروسازان اروپایی قرار دارد.

این طراح با تجربه، پیرامون برند که آغاز سبک جدیدی از طراحی است بر روی یک برگ سفید کاغذ و اضافه کردن مشاهدات شخصی خود از زندگی حرفه ای خود سخن گفت.Auto-Design-Prague-2014-Ivo-Groen-720x480

ایو گرون(Ivo Groen) معرفی کرد برند مستقل سیتروئن-DS و کانسپت جدید DS Divine در نمایشگاه اتوبیل پاریس،همچنین مطالبی جالب از تست طراحی بر روی نمونه اولیه نشان داد.

علاوه بر گفتمان ها در رابطه با طراحی،مجموعه ای از سخنرانی های متمرکز بر تکنولوژی انجام شد.به عنوان مثال ارائه Todd C.Morgan،نایب رئیس سیستم های روشنایی شرکت Varroc، توضیحاتی از طراحان در مورد آخرین امکانات و چراغ های OLED که با ساختاری جمع و جور تاثیر زیادی در طراحی اتومبیل ها خواهد داشت،ارائه داد.

به موضوع ابزار طراحی توسط Michal Jelinek پرداخته شد و تاریخچه ای از پرسپکتیو توسط Jiri Hulak از موزه فنی ملی ارائه شد.

مسابقه طراحی

همچنین از خصوصیات این دوره ارئه برگزیدگان جدید از بهترین پروژه های پایان نامه از دانشگاه های طراحی،تحت حمایت جزف کابان(Jozef Kaban) رئیس طراحی اتومبیل اسکودا(Skoda Auto Design) بود.http://caddesign.ir

Auto-Design-Prague-2014-Exhibition-02-720x480Auto-Design-Prague-2014-Exhibition-03-720x480

از سی پروژه انتخابی نمایش داده شده در گالری کتابخانه فنی ملی،سخنرانان کنفرانس بهترین پروژه را انتخاب کردن،که از سوی Prague Design Auto جایزه استعداد سال به آن اعطا شد.Auto-Design-Prague-2014-Winning-project-by-Henri-von-Freyberg

Auto-Design-Prague-2014-Henri-von-Freyberg-receives-design-award-720x480برنده جایزه Henri Von Freyberg،فارغ التحصیل دانشگاه  Pforzheim بود،که این جایزه را از دست Jozef Kaban دریافت کرد.همچنین این طراح جوان آلمانی پیشنهاد دوره کارآموزی در استودیو طراحی اتومبیل Skoda را دریافت کرد.

Radek Laube رئیس برگزاری طراحی اتومبیل و سبک،اظهار داشت:

ما خیلی خوشحال هستیم از کنفرانس ها و ارائه های پور بهره سال.در میان بازدید کنندگان این فرصت را پیدا کردیم تا از مهمانان از کشورهای USA،کره،کانادا،بلاروس،و حتی مصر و دیگر کشورها استقبال کنیم.

ما تمایل داریم Auto Design Prague یک سالنامه از استودیوهای طراحی و همچنین از دانشجویان بی نیز در یک محل نه تنها فقط برای مشاهده طراحی های برجسته بلکه ایجاد فرصتی برای ارتباط جدید باشد.

برای اطلاعات بیشتر از  www.auto-design-prague.cz  دیدن نمایید.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار طراحی خودرو

طراحان خودرو

Login Form