در اوایل سال 1990،دولت ایالات متحده یک مشارکت برای تولید برنامه تحقیقاتی خودروهای (PNGV) را برانگیخت.این گروه شامل فورد،GM و کراسلر بود که با همکاری هم در ایجاد خودرو هایی که میتوانند به 80mpg برسند و آماده برای ارسال به بازار 2003 شوند.

سینرجیدرحین کار بر روی PNGV (در 1996 معرفی کرد Synergy 2010 ) شرکت طراحی New Edge در یک سال قبل تر با عنوان کانسپت GT90 آغاز به کار کرد.با سطوحی شفاف و لبه های تیز با یک تضاد کامل با نسل سوم Taurus که در همان سال شروع Synergy در یک جدال جدید بر سر طراحی پاک آغاز شد.

در یک نگاه این خودروی فهمومی با گلگیرهایی همانند تیغه برنده در جلو دو قسمت افقی بر روی دماغه جلو،یک ایده  بدست آمده از شکاف خودروی مسابقه و باله جلو است.گلگیرها هوا را برش داده و با استفاده فرم خاص درب موتور به طرفین خودرو هدایت میکنند.همچنین دوربین هایی که جایگزین آیندهای بغل شده اند.گلگیرهای با شیب تند در لبه پایانی درب جلو،یک شکاف عمودی بین لبه و بدنه است. synergy

 

307144 466 preview

 

این سازه غیر معمولی،ترکیبی از گلگیر نصف شده و کشیده چرخ عقب است،سینرجی فقط دارای 0.2 ضریب پسا میباشد یا 40 درصد بهتر از Taurus که بهترین مدل آیرودینامیک زمان خود بوده است.

سقف تمام شیشه ای با سلولهای خورشیدی که توان فن تهویه و خنک کاری هوای خودرو در زمان پارک شده در آفتاب را تولید میکند و نوار پهنی از چراغ ها که به دور قسمت عقب کشیده شده است.

 

بیلارسدربهای باز شونده پیلارلس بر روی بدنه ای برای حمل 6 مسافر به فرم 3+3 میباشد.داشبورد درای 3 صفحه نمایش به اضافه یک صفحه در بالای سر و مقابل راننده نصب شده است.فرمان شبیه به یوک هواپیما  میباشد،به صورتی که راننده به راحتی میتواند صفحه آمپر را ببیند،که فرمان به ستون معلق متصل شده است و به راحتی به راست یا چپ چرخش میکند.

فرمان

داخل خودرو

 

با استفاده از 18 فرمان صوتی از بکارگیری دکمه های پیچیده جلوگیری شده است.     برای کاهش مصرف سوخت بدنه سینرسی از آلومینیوم ساخته شده و با فولاد با مقاومت بالا و کامپوزیت تقویت شده،که وزن را در کمتر از یک تن نگه داشته است یا حدود یک سوم وزن سدان متوسط میباشد.

307142 466 previewایده سینرسی یک خودروی مفهومی با کارایی بالا بود که از خودروهای تولید شده زمان خود برتر میباشد.اگرچه لابی خودروسازانی که بر روی PNGV تحقیق میکردند در سال 2001 منحل شد،اما بسیاری از نوآوری های فرم خودروهای مفهومی بعد از آن به واقعیت پیوست.

 

synergyاولین رو نمایی 1996 نمایشگاه خودرو دیترویت

طول 5.176mm

عرض 1.861mm

ارتفاع 1.349mm

وزن 998kg

موتور نصب بر روی عقب  1 لیتری چهارسیلندر دیزل،میتانول یا موتور گازسوز;موتور الکتریکی نصب شوده بر روی چرخ ها.

مصرف سوخت 80mpg

307152 466 preview

چه اتفاق دیگری در سال 1996 افتاده؟

GM's EV1 اولین خودروی الکتریکی مدرنی بود که با سرعت حدود 80 مایل ساخته شد،گوسفندی با نام دالی اولین پستانداری شبیه سازی شده به دنیا آمد.یک سال بعد نشستی در دانشگاه استنفورد برگذار شد،لاری پیج و سرگئی بین موتور جستجو گر BackRub را ساختند که نسخه اولیه گوگل بود.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار طراحی خودرو

طراحان خودرو

Login Form