به لطف پیشرفت LED و لیزر،تاکید بر طراحی چراغ ها در روند رو به رشد سرعت زیادی داشته است.اما میشود  بر روی سطح یک یا همه خودرو ها،داخل و خارج،لامپ هایی که با یک اشاره تغییر حالت می دهند،استفاده کرد؟

 جواب ابن سوال تا قسمتی توسط علم Darkside پاسخ داده شده است.موسسه US تکنولوژی روکش شب تاب های الکتریکی (Electrolumines)را توسعه و به نام خود ثبت کرد که با استفاده از جریان الکتریکی تولید نور میکند.

این روکش که با یک اسپری رنگ پاش معمولی در کارگاه حرفه ای بدنه خودرو پاشیده میشود و بعد با یک پوشش شفاف روی آن روکش می شود،LuniLor نام دارد.سطح طبیعی به نظر میرسد تا اینکه یک جریان از آن عبور کند،که باعث روشن شدن آن میشود.

پوشش میتواند بر روی پلاستیک،چوپ،شیشه و فیبر کربن استفاده شود و به راحتی انعطاف پذیر است به طوری که میتواند تقریبا 180 درجه خم شود.شامل رنگ های سفید،سبز،آبی و نارنجی که میتوان با سیمی افکت هایی مانند Strobing ،پخش کننده صدا یا ترکیبی از اینها باشد.

LumiLor در اصل برای تبلیغات روشگاهی طراحی شده بود،با استفاده از تنظیم برق موتور سیکلت چیزی مانند چرخه نور کرد.با این حال،بنظر میرسد برای نمایش خودروهای بی نظیر،اضافه کردن شب تاب بر روی وسایل نقلیه اضطراری یا دادن جلوه ای خاص به خودرو مناسب باشد.

         
ویدئو Lumilor

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار طراحی خودرو

طراحان خودرو

Login Form